محورهای جشنواره


زمان برگزاری جشنواره

جشنواره کودک، نوجوان و خانواده، مصادف با ایام هفته دولت (2-8 شهریورماه)، روز بزرگداشت محمد بن زکریای رازی و روز داروساز (5 شهریورماه)، ولادت امام علی النقی الهادی (ع) (5 شهریورماه)، عید سعید غدیر خم (8 شهریورماه) و همچنین ایام تعطیلی مدارس و افزایش جمعیت شهر مقدس مشهد به عزت زائرین بارگاه متبرک رضوی از تاریخ 2 لغایت 8 شهریورماه 1397 به مدت 7 روز در نظر گرفته‌شده است.


دنبال کنید

اهداف برگزاری

در جشنواره کودک، نوجوان و خانواده انواع خدمات مختلف آموزشی و بهداشتی، انواع کالاها و صنایع مختلف نوزاد و کودک ارائه و در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. در حاشیه این نمایشگاه کارگاه‌های آموزشی مختلفی ازجمله غربالگری رایگان بینایی‌سنجی، روش‌های کاهش استرس بارداری، روانشناسی مادر و کودک، روش‌های استعدادیابی کودکان و کارگاه‌های تربیتی نوزاد و کودک و همچنین اجرای برنامه‌های فرح‌بخش مانند برنامه‌های نمایشی، اکران فیلم سینمایی، تئاتر کودک و نوجوان، بزرگداشت مفاخر ایران (ملی، مذهبی و ادبی)، اجرای بازی‌های کودک و نوجوان و ... در فضایی بالغ‌بر 4۰۰۰ مترمربع برگزار خواهد شد.


دنبال کنید

آمار جمعیت مخاطب

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395 جمعیت شهر مشهد مقدس 3،057،679 نفر برآورد شده است که از این تعداد، جمعیت نوباوگان 1 تا 5 سال 232،015 نفر، کودکان 6 تا 10 سال 211،735 نفر و نوجوانان 11 تا 14 سال 168،834 نفر محاسبه گردیده است. طبق این آمار جمعیت مخاطب مجاور و قابل‌برنامه‌ریزی به جهت حضور در نمایشگاه درمجموع 612،584 نفر است. این در حالی است که هرسال عمدتاً در ماه‌های تابستان و تعطیلات نوروز حدود 30 میلیون نفر به‌قصد زیارت، تفریح و تفرج به این شهر مسافرت می‌کنند. بدین روی تقارن برگزاری جشنواره کودک و نوجوان با تعطیلات تابستانی و اوج مسافرت‌های زائران به این شهر است این امید را به ما می‌دهد که این جشنواره از بازدید حداکثری برخوردار گردد.


دنبال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 10 =